تاریخ: ۱۴۰۱/۹/۱۶
پیام رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت گرام
۱۶ آذر نماد رویداد بزرگ و ماندگاری است که پیشران اولیه عدالت طلبی ، تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی و روز مقاومت تاریخی در مقابل سردمداران استکبار جهانی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، در پیام دکتر حسین بلندی آمده است:
۱۶ آذر نماد رویداد بزرگ و ماندگاری است که پیشران اولیه عدالت طلبی ، تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی و روز مقاومت تاریخی در مقابل سردمداران استکبار جهانی است.
دانشجویان بزرگترین سرمایه علمی، فرهنگی، اجتماعی و مدیریتی کشور هستند. در هر زمان دانشجویان باید از بیداری و بصیرت خاصی برخودار باشند تا بتوانند جریان ساز شوند، همچنانکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بارها تاکید فرمودند: " مسئولیت شما (دانشجویان) سنگین است، هم باید درس بخوانید، هم محیط سیاسی‌ تان را بشناسید، هم روی محیط سیاسی اثر بگذارید و هم خودتان را از لحاظ فکری و مردمی آماده کنید برای فردایی که بلاشک وزن این نظام متکی به معنویت ، یعنی نظام جمهوری اسلامی در مبادله‌های جهانی بین‌المللی، ده برابر امروز خواهد شد...... (بیانات رهبری 1385/05/27)
امروز یکی از مشکلات اصلی نظام آموزش عالی ، موضوع توانمندسازی دانشجویان است. ما با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) معتقدیم تعالی آموزش عالی ، منوط به توجه توامان به علم و عمل و توسعه متوازن آموزش در مرزهای دانش و مهارت است ، لذا در این دانشگاه تلاش شده تا دانش آموختگان آن با کسب چندین مهارت نه تنها در دستیابی به اشتغال موفق باشند بلکه با کارآفرینی، اشتغال سایر افراد را هم امکانپذیر نموده و در راستای مبارزه با داعش بیکاری گام های موثری بردارند.
اینجانب ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گرانقدر شانزدهم آذرماه 1332، این روز را به تمامی دانشجویان عزیز دانشگاه جامع علمی کاربردی صمیمانه تبریک عرض نموده، سلامتی و توفیق روزافزون برای یکایک شما عزیزان از درگاه خداوند متعال خواستارم.