گالري تصاوير
گفتگو
پربیننده‌ترین ها
اوقات شرعی

اخبـــار
ایام فاطمیه
درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا (س) روایات مختلف و متضاد است. از چهل روز تا شش ماه بعد از رحلت پیامبر (ص).میان علمای شیعه، دو تاریخ مشهور و مقبول است:یکی هفتاد و پنج روز بعد از رحلت پیامبر (ص) و دیگری نود و پنج روز.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ ساعت ۱۳:۲۹

اطلاعيه ثبت نام در مرحله پذيرش دوره‌ كارداني فني و دوره كارداني حرفه‌اي «ناپيوسته» نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي - كاربردي بهمن ماه سال 1399
برای ظرفیت خالی مانده رشته‌های تحصیلی دوره‌ كارداني حرفه‌اي مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی مهرماه سال 1399، پذیرش در نوبت بهمن ماه انجام می شود.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ ساعت ۱۰:۴۶

شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س)
تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) به سه روایت اصلی نقل شده است. همواره این پرسش مطرح بوده است که کدام نقل از ایام شهادت آن حضرت به لحاظ تاریخی معتبر تر است؟
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۷ ساعت ۱۵:۱

سالروز وحدت حوزه و دانشگاه
بیست و هفتم آذرماه، یادآور عروج سرخِ مجاهدی خستگی ناپذیر و عالمی ربانی، آیت اللّه مفتح، است
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۲۷ ساعت ۸:۵۰

بیانیه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت روز دانشجو
روز 16 آذر سال 1332، به عنوان روز مقاومت در برابر استکبار جهانی و نمایانگر روح استکبار ستیزی، استقلال طلبی و عدالت خواهی دانشجویان در پرتو اسلام و روز بیداری قشر نخبه جامعه است
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۱۶ ساعت ۱۲:۷

وفات حضرت معصومه
حضرت معصومه (س) دختر امام موسی کاظم می باشند که در اول ذیقعده سال ۱۷۳ هجری قمری در شهر مدینه متولد شدند . ایشان در پی سفر به ایران و دیدن برادرشان امام رضا (ع) بیماری سختی گرفتند و از دنیا رفتند . پیکر ایشان را در شهر قم به خاک سپرده شدند .
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۵ ساعت ۹:۵۶

روز بسیج
بسیج مستضعفین با فرمان امام خمینی رحمه الله در ۵ آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۵ ساعت ۹:۳۹

تعامل دانشگاه جامع علمی کاربردی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون صلاحیت حرفه‌ای
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۷ ساعت ۱۳:۱۱

هفته وحدت؛ یادآور ولادت بشارت‌دهنده وحی و پیام‌آور اخلاق
هفته وحدت، یادآور ولادت رسول خوبی‌ها حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده پروردگار است،‌ پیام‌آوری که وحدت امت اسلامی را از راهبردهای بنیادین اقتدار امت اسلامی در تمام زمان‌ها و مکان‌ها دانسته و اقتدار و عزت جامعه نو پای اسلامی در عصر رسالت به خاطر وحدت و راهکارهای ارایه شده از طرف پیامبرخاتم(ص) بود.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۸ ساعت ۱۳:۳۰

اعلام فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي دوره‌ كارداني دانشگاه جامع علمي ـ‌كاربردي مهر ماه سال 1399
برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت‌نام و انتخاب واحد از روز یکشنبه مورخ 99/08/11 به سامانه جامع آموزشی هم‌آوا دانشگاه به نشانی http://edu.uast.ac.ir مراجعه نمایید
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۸ ساعت ۱۱:۳۷

ارائه خدمات به 28000 نفر در طرح آمران سلامت هلال احمر خراسان رضوی
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از ارائه خدمت به 27هزار و 914 نفر از مردم استان در طرح آمران سلامت هلال احمر خراسان رضوی در دو روز نخست اجرای این طرح خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۸ ساعت ۱۱:۳۴

اربعین امام حسین(ع)
روز 20 صفر ـ یعنی اربعین ـ زمانی است که حرم امام حسین (ع‌) یعنی کاروان‌اسرا، از شام به مدینه مراجعت کردند.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱۶ ساعت ۱۱:۴۳

هفته دفاع مقدس
در 31 شهريور 1359 رژيم بعثي عراق با تصميم و طرح قبلي و با هدف برانداختن نظام نوپاي جمهوري اسلامي جنگي تمام عيار را عليه ايران اسلامي آغاز کرد. صدام حسين رييس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربين‌هاي تلويزيون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزاير، آغاز تجاوز رژيم بعثي به خاک ايران را اعلام کرد.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱ ساعت ۱۳:۴۳

تمدید زمان پذیرش دوره‌ کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهرماه 1399
تمديد مهلت ثبت نام پذیرش دوره‌ مهندسي فناوري و دوره كارشناسي حرفه‌ای «ناپيوسته» و کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای«ناپيوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهرماه 1399
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۲۴ ساعت ۹:۵۵

تمدید زمان پذیرش دوره‌ کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهرماه 1399
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تمدید زمان پذیرش دوره‌ کاردانی و کارشناسی «ناپيوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهرماه 1399
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۱۹ ساعت ۹:۴۷

اطلاعيه ثبت نام دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1399
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام متقاضيان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1399
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۱۱ ساعت ۷:۴۱

پذیرش دانشجوی جدید برای مهرماه ۹۹ در دانشگاه جامع علمی کاربردی از ۴ شهریورماه آغاز می شود
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، با حضور دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی جمعی از مدیران ستادی، مسئولین روابط عمومی واحدهای استانی این دانشگاه، نشست خبری با اصحاب رسانه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۱ ساعت ۱۴:۲۰

مهم ترین رخدادهای تاریخی ماه محرم الحرام
ماه مُحَرّم یا محرم‌الحرام نخستین ماه تقویم اسلامی (هجری قمری) و به اعتقاد مسلمانان از جملهٔ ماه‌های حرام است. در این ماه رخداد ها و اتفاقات بسیاری رخ داده است که مهمترین آنها عبارتند از :
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۱ ساعت ۱۴:۱۲

امام موسی کاظم(ع)؛ گنجینه فضیلت و حافظ مکتب جعفری
امام موسی بن جعفر (ع) پیشوایی بودند که منزلتی بزرگ و شانی عظیم داشتند که همواره در تجهد کوشا بودند؛ عبادتشان معروف، و معجزاتش روشن میان عام وخاص، و بر طاعت بندگی مواظب، و شب را به سجود به پایان می برد و روز را به صدقه و روزه می‌گذراند.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۲۰ ساعت ۱۳:۴۹

شهادت حضرت جواد الائمه (ع)
امام محمد بن علی ، جواد الائمه علیه السلام در ماه رجب سال صد و نود وپنج پای به عرصه جهان گذاشتند و در آخرین روز از ماه ذی القعده سال ۲۲۰ به شهادت رسیدند .
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۳۱ ساعت ۱۰:۳۳